Inuyasha

  • Rok vydání: 2000- 2010
  • Žánry: Romantika, démoni, feudální doba, Boj s meči, cestování časem, dobrodružné
  • Počet epizod: První serie 167, druhá serie 26
  • Film/OVA: ano film(5)
  • Titulky: titulky první serie, titulky druhá serie , Titulky film 1,
  • Download: nejake díly, vsechny díly první řady, díly druhé řady
  • Online: první řada, druhá řada, filmy

HIGURASHI KAGOME

Tato obyčejná 15-ti letá školačka nikdy nečekala, že by svoje 15 narozeniny oslavila pádem do staré studny svatyně, ve které bydlela.

Aby toho nebylo málo, nebyla to jen tak ledajaká studna, ale studna „pojídající kosti“ jak jí bylo přezdíváno již
po generace.

Po pádu do studny se Kagome ocitá v jakési „dimenzi“ kde ji napadla obrovská stonožka s napůl lidským vzhledem hledajíci „posvátný drahokam“, který má pry Kagome u sebe. Kagome při snaze se ubránit uvolnit zvláštní moc a démona od sebe oderve. Najednou se ocitá zpět na dně studny, ale ne v té, kterou očekávala, ale ve studni někde na planině, kde nic nepoznává.

Po prozkoumání okolí objeví posvátný strom, který rostl v jejich svatyni, a tak za ním radostně běží.

Místo svatyně však najde spícího, ke stromu připoutaného kluka s psíma ušima probodnutého šípem.

Při přiblížení k neznámému klukovi se na ní vrhne banda vesničanů a zajmou ji. Tam jí tamní hlava vesnice  Kaede vysvětlí situaci a ta je taková, že se Kagome nachází ve feudální době, době příšer a démonů. Po krátké době stonožka zase zaútočí a Kagome se běží schovat do lesa k posvátnému stromu a tajemnému chlapci. Když k němu Kagome doběhne a stonožka jí dožene tajemný kluk otevře oči a začne na ni volat jménem Kikyou. Kagome vůbec nechápe o co jde, ale podle instrukcí tajemného kluka, který krátce na to pochopil, že se spletl,  a že dívka, která před ním leží není Kikyou, nýbrž někdo, kdo s ní má mnoho společného. Podle klukových instrukcí Kagome zničí šíp, kterým byl kluk připevněn ke stromu a tak se zachrání před útokem stonožky. Ale na to vše je již pozdě, protože se koloběh věcí začal otáčet v okamžiku kdy stonožka vyndala „posvátný kámen“ z Kagomenineho těla. Nejen stonožka, ale i Inuyasha – jak se jmenuje náš tajemný kluk – jehož jméno zjistíme od Kaede, která také příjde na to, že Kagome je reinkarnací její zemřelé sestry Kikyou. Kagome nesmí Inuyashovi drahokam předat a tak před ním začne utíkat. Při střetu na mostě kolem jeho krku Kaede umístí kouzelné perly, které zkrotí pod určitým povelem. A ten v tomto případě zní “ SEDNI“ (Kagome ho určila podle jeho psích uší). Tím se jí podaří Inuyasu aspoň trochu zkrotit a uklidnit. Když už se zdá, že je všechno v pořádku a tak jak má být, objeví se další démon, díky němuž se drahokam roztříští na tisíce kousíčků a rozletí se po celém světě. Vzhledem k tomu, že je Kagome reinkarnací Kikyou, která byla kněžka, je Kagome jediná, kdo může  „vycítit“ kousky drahokamu a tak jim nezbývá nic jiného, než spolupracovat, střípky najít a spojit. A tak začíná cesta za sjednocením diamantu.
INUYASHA
Inuyasha je mladý chalapec kterého Kagome najde při první cestě do feudální doby cestou do vesnice uvězněného na posvátnem stromě šípem.Po bličím prozkoumání zísti, že chlapec spí a má nezvyklé psí uči :D… Jakmile se  jich chce dotknout napadnou ji vesničane a tak je od něj odloučena.Později ji napadné démon a ona je nucena Inuyasu probudit a stím i zístit že neni žádny mladý chlapec a le poloviční démon s velkou moci.Inuyasha pradne po posvátmem drahokamu aby se mohl stát plnohodnotným démonem, ale po útoku démona se drahokam roztříští a Inuyashovi nezbýva nic jiného než se spojit s Kagome která vidí střípky drahokamu a společně ho dát do původního stavu.Inuyasha však Kagome moc nevěří jelikož jí připomíná jeho starou lásku Kykio ktera ho zradila a zapečetila ho pomoci posvatného šípu ke stromu.Později ae ale jeho postoj ke Kagome změní a to o dost…Ale co se stane s láskou ke Kagome kdyý se oběví jeho stara lásky Kykio??
 Kaede
Kaede je kněžka ve vesnici do které se Kagome dostala pomoci studny.Kaede je sestra od Kykio

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.