Rozhovor Tokio

Takže naše milá Pyrit-chan je originalní ve všech směrech a tak nám tady vypracovala rezhovoj s mladým japoncem o Tokiu tak se pokochejte 🙂

Takže první a možná trochu hloupá otázka,je v Tokiu hodně cizinců?

Ano v některých ulicích je jich i více než nás(smích),většinou jsou to Evropané,

 

A jaký názor na takové cizince máte?

Někteří lidé si myslí že nám tu vadí, ale opak je pravdou.Je skutečně úžasné vidět,že se o vaše město zajímá tolik lidí! Někdy se vás dokonce i na něco zeptají ,což opravdu potěší. Taky chtějí pozdravit nebo poděkovat japonsky ,z velké části to zní hodně směšně , ale my oceňujeme takovou snahu.

 

A co parky a místa pro relaxaci? Jak říkáte je tu opravdu hodně lidí a cizinců.Tokio je nejzalidněnějším městem světa.Je tu na takové věci místo?

Rozhodně tu máme parky ,ale hlavně my mladší je moc nepoužíváme. Těch velkých a tichých je tu totiž málo,převažují jenom malá zelená místečka a tam se moc relaxovat nedá. Dalo by se říct že na normálního Evropského člověka je toho klidu opravdu málo.

 

Jak víte, dělám rozhovor pro fanoušky anime,které se v Japonsku narodilo. Je tu opravdu hodně obchodů s touhle tématikou?

(smích) Tahle otázka mi připadne opravdu srandovní.Jistěže ano. Sice jsou tu třeba části Tokia ve kterých je jejich hustota ještě větší,třeba Akihabara.Ta je pro otaku opravdovým rájem. Ale i v normálních ulicích je jich víc než dost.

 

Páni tak to rádi slyšíme! A potkáváte „otaku“ často?

No ono se to odhaduje hodně těžko..Šílenců na kterých to hned poznáte je docela málo.Většinou je opravdu nerozeznáte od normálních lidí,stejně jako jinde ve světě.

 

Aha, a co „normální“ japonci?Jaký vztah k anime a manze mají?

Většinou takový neutrální. Ne že by to přímo milovali,ale musíte si uvědomit,že stejně jako lidé v Evropě mají v televizi animované pohádky,tak mi máme zase anime. Prožil na něm dětství v podstatě každý z nás.

 

To jsme ale trochu odbočili od původního tématu.Jak je to s informačními cedulemi nebo názvy obchodů?Jsou většinou jenom v Japonštině,nebo se zde zorientujeme i s Angličtinou?

V některých částech města je to trochu jinak.Ale zpravidla ,pokud má obchod japonský název je napsán i Anglicky, někdy i španělsky,francouzky,italsky a dokonce korejsky.Takže se tady jen tak nestratíte.

 

Páni to jsem si ani nemyslela.Doporučil by jste tedy Tokio jako první místo při návštěvě Japonska?

No, Tokio je nevětším a nejslavnějším centrem v Japonsku.Jak říkám ,moc parků a zeleně tu nenajdete, ale mám pocit že pokud chcete opravdu pochopit Japonskou kulturu,měli byste jet rozhodně napřed do hlavního města. Lidem z malých zemí sice může připadat trochu přeplněné a život  hektický, ale má to i něco do sebe. Navíc tady nemáme jenom špinavé přeplněné ulice,jak si někteří myslí, většina čtvrtí je opravdu pěkná! Návštěva Tokia vám zkrátka o Japonsku řekne vážně hodně.A navíc jak jsem řekl,vystačíte si tu se svou základní jazykovou výbavou,což by mohlo být na méně frekventovaných místech docela těžké.

 

Teď pro někoho možná trochu záludná otázka. Víte kde je Česká republika,popřípadě jaký k ní máte vztah?

Jistěže vím kde je Česká republika je. Hlavně Praha je totiž v Japonsku velmi oblíbená, můj kamarád tam byl mi nulý měsíc a sám bych se tam taky rád podíval. Navíc já s rodinou vždycky fandíme Českému hokejovému týmu na MS!

 

Páni.Vzkázal by jste tedy ještě něco závěrem?

Rozhodně jste všichni výtáni! Jak říkám cizinci jsou u Japonců docela oblíbení a obzvláště ti z Evropy. Navíc se velmi rádi chlubíme a vyprávíme turistům o své kultuře.Je to povznášející pocit když se o vás někdo zajímá.

Rozhovor proběhl s 18-ti letým ,nejmenovaným,japonským studentem, bydlícím v Tokiu.

 Pyrit

11 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.